Τεσσάρα η «Golden team»!

Με τον πιο εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στις νίκες η «Golden team» του Παναθηναϊκού. Οι παίκτες του Χουάν Ραμόν Ρότσα επικράτησαν με 4-1 του ΠΑΣ Γιάννενα. Το gazzetta.gr ήταν στην Λεωφόρο.Οι «πράσινοι» ξεκίνησαν με διάθεση να «καθαρίσουν» νωρίς-νωρίς το παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 18' με δυνατό σουτ του Κουσίδη έξω από την περιοχή. Μάλιστα, ένα λεπτό πριν οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Κολιού! Στην συνέχεια οι «πράσινοι» είχαν την πρωτοβουλία αλλά όχι και την ουσία στην τελική προσπάθεια, χάνοντας διπλή ευκαιρία με τον Φέτση.Στην επανάληψη ο ΠΑΣ ήταν αποφασισμένος να κάνει την... ζημιά, μπαίνοντας πιο δυνατά. Έτσι, στο 49' ο Παππάς μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1 μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Ντε Βισέντι