Ξανά σε θέση οδηγού στα play off ο ΠΑΟΚ

Την πρώτη του νίκη στο μίνι-πρωτάθλημα των play off, σημείωσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας του Αστέρα Τρίπολης με 2-1, χάρη σε δύο τέρματα που πέτυχε στα τελευταία 15 λεπτά. Μέχρι τότε, το παιχνίδι ήταν μέτριο, με το 0-0 να μοιάζει το φυσιολογικό και δίκαιο αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Ωστόσο, ο ΠΑΟΚ δεν είχε πει την τελευταία του λέξη: με τέρματα του Αθανασιάδη στο 77ο

λεπτό και του Κατσουράνη, τρία λεπτά αργότερα, πήρε μία πολύτιμη νίκη μέσα στην Τρίπολη, γυρίζοντας «τούμπα» τα play off, για άλλη μία φορά. Το γκολ για τον Αστέρα σημείωσε στις καθυστερήσεις ο Περόνε, με πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο Σανκαρέ όταν ο Σίνεφελντ τον χτύπησε εκτός φάσης, μέσα στη μεγάλη περιοχή του ΠΑΟΚ.

Μετά τη νίκη του αυτή, ο ΠΑΟΚ έπιασε τον ΠΑΣ στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.