MΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Πιο δύσκολη από ότι δείχνει το τελικό σκορ ήταν η νίκη του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟΚ (89-64) για την πρεμιέρα της Α1 στο ΣΕΦ.

Μέχρι και το 25ο λεπτό του αγώνα ο Δικέφαλος του Βορρά έβρισκε τους τρόπους για να κρατά ζωντανό το ενδιαφέρον του παιχνιδιού, χάρη στην καλή του άμυνα και την αποτελεσματικότητα του Χάτσερ στην επίθεση.

Από το 46-43 και μετά όμως ο Ολυμπιακός

πάτησε το γκάζι και με όπλο τον επίθετικό πλουραλισμό του δημιούργησε μεγάλες διαφορές και προκάλεσε απογοήτευση στο στρατόπεδο του αντιπάλου.

Ο Εϊσι Λο ήταν ο πρώτος σκόρερ των ερυθρόλευκων με 17 πόντους σε μόλις 14 λεπτά συμμετοχής.

Ολυμπιακός (Μπαρτζώκας): Χάινς 8, Λο 17(1), Άντιτς 7, Σπανούλης 11(1), Περπέρογλου 4, Ντόρσεϊ 3, Σλούκας 5, Μαυροειδής 5, Γκετσεβίτσιους 5, Πρίντεζης 9, Παπανικολάου 15(1), Μάντζαρης.

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Χάτσερ 15(1), Κασελάκης, ΜακΓκραθ 9(1), Θεοδωράκος, Τσαϊρέλης 10, Δέδας 5(1), Μαργαρίτης 3, Παπαδόπουλος 6, Καλλές 6, Χαριτόπουλος 10.