Με πεντάρα υποδέχθηκε τον Φωκικό ο Ολυμπιακός!

Ο Ολυμπιακός χωρίς να κοπιάσει ιδιαίτερα νίκησε 5-1 τον Φωκικό στο «Γ. Καραϊσκάκης» για τους 32 του Κυπέλλου.

Ο Σέποβιτς σκόραρε δύο φορές και ο Ιμπαγάσα δημιούργησε δύο γκολ.

Ολαιτάν, Γιαταμπαρέ και ο Κάμπελ οι υπόλοιποι σκόρερ για τους γηπεδούχους.

Στα αρνητικά της αναμέτρησης ο τραυματισμός του Κάμπελ που τραυματίστηκε στο και αποχώρησε πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Το μοναδικό

γκολ για την ομάδα του Φωκικού σημείωσε ο Φράγκος.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μουδιασμένοι στον αγωνιστικό χώρο και δέχθηκαν το πρώτο γκολ μόλις στο 4ο λεπτό.

Με την έναρξη του β΄ μέρους ο Μίτσελ ξεκούρασε τους Μήτρογλου και Ντομίνγκες και πέρασε στον αγώνα τους Σέποβιτς και Ιμπαγάσα.

Και οι δύο αλλαγές του Μίτσελ αποδείχθηκαν χρήσιμες αφού τόσο ο Αργεντινός όσο και ο Σέρβος ήταν ιδιαίτερα ορεξάτοι.

Στα θετικά και η επιστροφή του Αβραάμ Παπαδόπουλου σε αγωνιστική δράση.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Μίτσελ): Μέγιερι, Παπάζογλου, Μετζανί, Α. Παπαδόπουλος, Χολέβας, Εντινγκά, Γιαταμπαρέ, Ντομίνγκεζ (46’ Ιμπαγάσα), Ολαϊτάν, Κάμπελ (34’ Βέργος), Μήτρογλου (46’ Σέποβιτς).

Φωκικός (Κούτσης): Μελίσσας, Πεχλιβανόπουλος, Άλα, Ιγιάνγκα (84′ Γεωργουσόπουλος), Σκαρίμπας, Γουόρντεν, Θέος, Σιμονιάν, Άλβαρεζ, Πολυχρονάκης (16’ Φράγκος), Καλαγκάνης.