Πέρασε σαν "σίφουνας" από την Κύμη ο ΠΑΟΚ

Με κορυφαίο τον Λίνο Χρυσικόπουλο, ο οποίος έκανε όργια πετυχαίνοντας 29 πόντους, ο ΠΑΟΚ επικράτησε εύκολας της Κύμης, εκτός έδρας με 73-90.

Μόνο στα PAOK FC Official Stores διαθέσιμη η Team Line 18/19 !

Ο Δικέφαλος του Βορρά, έδειξε ότι άφησε πίσω του την ήττα από την ΑΕΚ και συνεχίζει

ακάθεκτος την πορεία του για την πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος.

Ο ΠΑΟΚ κυρίως στη δεύτερη περίοδο, έπαιξε εξαιρετικά με την Κύμη να μην μπορεί να αντιδράσει. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα στο ημίχρονο να προηγείται με 34-46.

H ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου, «καθάρισε» το ματς με την αρχή του δεύτερου ημιχρόνου, κάνοντας ένα σερί 0-15, ανεβάζοντας τη διαφορά στο +25.

Από εκεί και μετά ο ΠΑΟΚ διαχειρίστηκε το προβάδισμα του, το οποίο έφρτασε μέχρι και τους 32 πόντους. Όπως ήταν αναμενόμενο οι «ασπρόμαυροι», χαλάρωσαν η Κύμη, μείωσε αλλά ήταν πια αργά.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-22, 34-46, 41-72, 73-90

ΚΥΜΗ (Κουτσός): Μαραγκός, Σαγκς 18, Γουάσινγκτον 10 (1), Λιούις 20 (3), Γουίλιαμς 6 (2), Πουλιανίτης 6, Τσιαρας, Μητσιμπόνας, Χόρτον 5, Καρινιάουσκας 5.

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Χρυσικόπουλος 29 (3), Κόνιαρης 5 (1), Τέπιτς 12 (1), Γκος 6 (1), Τζέφερσον 14, Ζάρας, Μαργαρίτης 8, Τσόχλας, Σχίζας 1, Γκάρετ 4, Χάτσερ 11 (1).