Γιουβέντους-Ίντερ 2-4: Στους Νερατζούρι το Κύπελλο με Πέρισιτς!

Η Ίντερ επικράτησε στο έξτρα μισάωρο στο Ολίμπικο της Ρώμης της Γιουβέντους και κατέκτησε το Coppa Italia. Ήταν ένα κατακπληκτικό ματς με πάθος, δύναμη, ένταση και ανατροπές!

Κρίθηκε στην παράταση με δύο γκολ του κορυφαίου και MVP του τελικού, Ιβάν Πέρισιτς. Το πρώτο στο 99′ με πέναλτι και στο 102′ με φανταστικό σουτ!

Ένας αγώνας, που ξεκίνησε για τους Νερατζούρι στο 6′ με εκπληκτικό γκολ του Μπαρέλα. Η Γηραιά Κυρία πήρε τα ηνία της αναμέτρησης και έφερε… τούμπα το σκορ μέσα σε δύο λεπτά στο δεύτερο μέρος.

Έκανε το 1-1 με σουτ του Άλεξ Σάντρο στο 50′ και πήρε προβάδισμα στο 52′ με πλασέ του Βλάχοβιτς.

Η Ίντερ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 78′ με πέναλτι που κέρδισε ο Λαουτάρο Μαρτίνες από τον Μπονούτσι και εκτέλεσε εύστοχα ο Τσαλχάνογλου.

Ήταν το όγδοο Κύπελλο στην ιστορία των Νερατζούρι!