ΠΑΟΚ-Άρης: Τα σεντερφορίσια γκολ του Βρύζα (vid)

ΠΑΟΚ-Άρης: Τα σεντερφορίσια γκολ του Βρύζα (vid)ageorgiΣάβ, 03/06/2021 - 00:00

Ήταν το πρώτο ντέρμπι του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ απέναντι στον Άρη. Στα 23 του χρόνια τότε ο Ζήσης Βρύζας έδειχνε (από την Ξάνθη ήδη) το χάρισμά που είχε μέσα στην αντίπαλη περιοχή. Στις 16 Μαρτίου 1997 ουσιαστικά έκρινε το πρώτο πολύ μεγάλο παιχνίδι της καριέρας του.

Ο Άρης

δεν είχε συνέλθει ακόμα από το "σοκ" με τα ξεχασμένα δελτία στο ματς με τον Αθηναϊκό και βρισκόταν πολυ χαμηλά στη βαθμολογία. Αναζητούσε ένα θετικό αποτέλεσμα και το ματς στην Τούμπα έμοιαζε σαν τελευταία ευκαιρία. Για 70 λεπτά κρατούσε καλά, με το ματς να μην έχει τις μεγάλες φάσεις.

Σε εκείνο το λεπτό ο Τουρσουνίδης πάσαρε στον Βρύζα που ήταν σε θέση φορ, εκείνος γύρισε ωραία ρολάροντας στον προσωπικό του αντίπαλο και πλάσαρε σωστά για το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα από σέντρα του Μαραγκού με μία επαφή έκανε και το 2-0. Ο Μαυρογενίδης μείωσε λίγο πριν το τέλος αλλά το 2-1 έμοιαζε καταδικαστικό.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Άρης ΠΑΟΚ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ-Άρης: Τα σεντερφορίσια γκολ του Βρύζα Submitted by ageorgi on Πέμ, 03/04/2021 - 15:37 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAOK_ARIS_160397_TA_SENTERFORIS… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Μέσα σε ένα πεντάλεπτο στο δεύτερο μέρος του αγώνα της σεζόν 1996-97, ο Βρύζας σκόραρε δις "βυθίζοντας" τον Άρη ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Μέσα σε ένα πεντάλεπτο στο δεύτερο μέρος του αγώνα της σεζόν 1996-97, ο Βρύζας σκόραρε δις "βυθίζοντας" τον Άρη ακόμα περισσότερο στη βαθμολογία. Article publish on Σάβ, 03/06/2021 - 00:00 Article hide updated date On Article is longform Off