Βερόνα – Γιουβέντους 2-1: Νέα ήττα και κατήφορος (hls)

Η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι επιβεβαίωσε σε ακόμη ένα παιχνίδι πως διανύει πολύ κακή περίοδο, γνώρισε την τέταρτη φετινή ήττα στο πρωτάθλημα και πλέον βλέπει τις ελπίδες για πρωτάθλημα να εξανεμίζονται.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Ελλάς Βερόνα ήταν ο Τζιοβάνι Σιμεόνε. Ο Αργεντινός επιθετικός, ο οποίος είναι δανεικός από την Κάλιαρι, μετά τα τέσσερα γκολ που πέτυχε κόντρα στη Λάτσιο, σημείωσε δύο απέναντι στη Γιουβέντους και έφτασε τα 8 στη φετινή Serie A.

Ο Σιμεόνε άνοιξε το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό με πλασέ σε κενή εστία και διπλασίασε τα γκολ του στο 14′ με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.

Η Γιουβέντους μείωσε σε 2-1 στο 80′ με σκόρερ τον ΜακΚένι, όμως στον εναπομείναντα χρόνο δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το παιχνίδι.