Παναιτωλικός – Βόλος 0-1: Τον πάγωσε στο… 100′ με πέναλτι

Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κόντε στο… 10ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Βόλος πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί του Παναιτωλικού, ο οποίος θα ανέβαινε, με παιχνίδι περισσότερο, στην κορυφή αν έπαιρνε το τρίποντο. Οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγώνα με στόχο την 4η συνεχόμενη νίκη ώστε να δώσουν συνέχεια στην εξαιρετική πορεία τους και είχαν την πρώτη, μεγάλη, ευκαιρία στο 13′ με το σουτ του Μαυρία που έδιωξε ο Μύγας πάνω στη γραμμή ενώ στην επαναφορά προσπάθησε να σκοράρει ο Ρόα αλλά ο Κόβατς απέκρουσε. Η ομάδα του Αγρινίου
είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, στο 26ο λεπτό όμως δέχθηκε μεγάλο «χτύπημα» αφού έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Στάγιτς με 2η κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Μεντιέτα. Μια απόφαση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι, με τους φιλοξενούμενους, από την άλλη πλευρά, να αποκτούν αριθμητικό πλεονέκτημα και να προσπαθούν στη συνέχεια να ανεβάσουν κάπως την απόδοσή τους. Αυτό το κατάφεραν στο β’ μέρος, έχοντας και την […]
Παναιτωλικός – Βόλος 0-1, … 101′,panaitolikos – volos 0-1, … 101′