Βρήκε το... φώς της η Γιουνάιτεντ

21:53 2/2/2013 - Πηγή: Sport.gr
Η Γιουνάιτεντ πέρασε δύσκολες στιγμές στο Craven Cottage, ωστόσο με γκολ του Ρούνεϊ στο 79' νίκησε 1-0 τη Φούλαμ του Γιώργου Καραγκούνη και πήγε στο +10 από τη Σίτι (με ματς περισσότερο). Μπλακ άουτ στο γήπεδο πριν από το φινάλε του ημιχρόνου!Σπουδαία νίκη για τη Γιουνάιτεντ, που πέρασε με το διπλό από το Λονδίνο, χάρη σε τέρμα του Γουέιν Ρούνεϊ στο 79ο λεπτό και μάλιστα σ' ένα χρονικό σημείο που η Φούλαμ πίεζε.Βασικός ο Καραγκούνης, που αποθεώθηκε από το κοινό κατά τη στιγμή της αντικατάστασής του.
Τα παιχνίδια της 25ης αγωνιστικήςΣάββατο 2/2ΚΠΡ - Νόριτς 0-0Άρσεναλ - Στόουκ 1-0 (78' Ποντόλσκι)Έβερτον - Άστον Βίλα 3-3 (21' Ανιτσέμπε, 69' και 93' Φελαϊνί / 2' και 61' Μπεντέκ, 24' Αγκμπονλαχόρ)Νιούκαστλ - Τσέλσι 3-2 (41' Χονάς Γκουτιέρες, 68' και 90' Μουσά Σισοκό / 55' Λάμπαρντ, 61' Μάτα)Ρέντινγκ - Σάντερλαντ 2-1 (7' και 85' Κεμπέ / 29' πέν. Γκάρντνερ)Γουέστ Χαμ - Σουόνσι 1-0 (77' Άντι Κάρολ)Γουίγκαν - Σαουθάμπτον 2-2 (25' Κάλντγουελ, 90' Μαλόνεϊ / 64' Λάμπερτ, 85' Σνιντερλέν)Φούλαμ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 0-1 (79' Ρούνεϊ) Κυριακή 3/2Γουέστ Μπρομ - Τότεναμ (15:30)Μάντσεστερ Σίτι - Λίβερπουλ (18:00)