«Καθάρισε» ο ΟΦΗ

19:23 13/1/2013 - Πηγή: AEK365

Δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη ο ΟΦΗ. Οι Κρητικοί επωφελήθηκαν την κακή εμφάνιση του Άρη, του οποίου επικράτησαν άνετα 2-0 για την 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Το ματς

Ο Άρης μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα, και μάλιστα είχε δοκάρι μόλις στο 14ο λεπτό σε κοντινή κεφαλιά του Αγγελούδη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ωστόσο, το γκολ

ήρθε για τον ΟΦΗ, μόλις στην πρώτη του πραγματικά καλή στιγμή. Ο Λαμπρόπουλος σέντραρε στο 25' από δεξιά, ο Βελλίδης δεν συγκράτησε την μπάλα και ο επερχόμενος Περογαμβράκης την έσπρωξε στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το τρίτο του φετινό γκολ.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έφτασαν πολύ κοντά σε ένα δεύτερο γκολ, αρχικά στο 54' με τον Κουτσιανικούλη, που δεν σημάδεψε σωστά, στέλνοντας την μπάλα μόλις άουτ, ενώ άτυχος στάθηκε στο 65ο λεπτό ο Παπάζογλου, ο οποίος "κρέμασε" εξαιρετικά τον Βελλίδη, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Τελικά, ο Έλληνας επιθετικός χρίστηκε σκόρερ στο 87', όταν από εκτέλεση φάουλ του Λαμπρόπουλου από αριστερά, πήρε ανενόχλητος την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη.

ΟΦΗ (Γιάννης Πετράκης): Αγριμάκης, Βερόν, Σαρ (70' Κουρδάκης), Μπανούσης, Μονιάκης, Κουτσιανικούλης (83' Ζορμπάς), Παπάζογλου, Λαμπρόπουλος, Ιωαννίδης, Περογαμβράκης (88' Ζαχαράκης), Σόουζα

Άρης (Λούκας Αλκαράθ): Βελλίδης, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Καζναφέρης, Τριανταφυλλάκος, Αγγελούδης (62' Κανούλας), Πουλίδο, Μαργαρίτης, Σουνάς, Καραγιάννης (53' Αγκάνθο), Κοέλιο