Μπόχουμ-Μπάγερν 0-5: Σαν σε προπόνηση (highlights)

Με υπηρασιακούς προπονητές οι γηπεδούχοι τους Φέλντχοφ-Τουράλ στη θέση του απολυθέντος Πίτερ Σάιντλερ, είχαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα, όταν ο Μπροσίνσκι στο 8ο λεπτό, πλάσαρε τον Νόιερ που είχε βγει από την περιοχή του, αλλά πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή, έδιωξε ο Κιμ. Οι Βαυαροί κατάφεραν μέσα σε δέκα λεπτά ν απετύχουν δύο γκολ με στατικές φάσεις. Στο 16΄ ο Ολίσε εκτέλεσε υποδειγμτικά φάουλ για το 0-1 και στο 26΄ μετά από φάουλ του Κίμιχ, ο Μουσιάλα πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι, πρόλαβε την έξοδο του Ντρέβες για το 0-2.

Δεν άλλαξε η εικόνα του παιχνιδιού στο δεύτερο ημίχρονο και η Μπάγερν έφτασε στο 5-0, με πέντε διαφορετικούς σκόρερ. Στο 57΄μετά την ασίστ του Μουσιάλα, ο Κέιν σκόραρε για 9η φορά στο πρωτάθλημα, για να ακολουθήσουν άλλα δύο υπέροχα τέρματα από τον Σανέ στο 65΄και τον Κομάν στο 71΄.